<!–more–>Różnego rodzaju gry terenowe cieszą się coraz większą popularnością pośród większych i mniejszych firm. Ich właściciele dostrzegają bowiem spore zalety, które można odnieść przy organizacji takiego wydarzenia. Właściwie przeprowadzona gra znacznie może polepszyć relacje pomiędzy pracownikami, a jednocześnie rozszerzyć umiejętności i kompetencje potrzebne w wielu zawodach.
<br>
Niedawno temu z ze sporym rozmachem została zorganizowana przez jedną z firm farmaceutycznych gra szkoleniowa dla pracowników, jaką wielu ludzi uznało za największą w naszym kraju. Brali w niej bowiem udział wszyscy bez wyjątku pracownicy, co dało w rezultacie około 450 uczestników. Dodatkowo całością opiekowało się prawie czterdziestu trenerów, jacy ponosili odpowiedzialność za zajęcia z zespołami graczy.
<br>
Niewielką część z tej grupy trenerów stanowiły osoby z firmy szkoleniowej, dużą część kadra zatrudniona w koncernie farmaceutycznym. Zostali oni zaproszeni dzień wcześniej do hotelu, w którym wszystko było organizowane, i odbyli tam krótkie szkolenie. Dzięki temu bez żadnych problemów dali sobie radę z pracą z uczestnikami.
<br>
Bardzo ważnym trenerem był Prezes Zarządu, który w prywatnym życiu interesuje się alpinistyką. Wykorzystał on swoje zainteresowania do tego, aby w oparciu o wyprawę w góry dostarczyć słuchaczom sporo przydatnej wiedzy na temat zarządzania zespołem, rozwiązywania sporów i motywacji. Tym samym nawiązał on do zagadnień zespołowej pracy, tak przydatnej w większości firm.
<br>
Podczas opisywanej gry wszystkich uczestników podzielono na 25 zespołów, które przez cały dzień zajmowały się wyznaczonym planem. Najważniejszy element wspomnianej gry stanowiły długie na pół godziny eksperymenty, to znaczy nietypowe, wymagające potraktowania w nieszablonowy sposób zadania, w których członkowie zespołów wykazać się musie komunikacją, zaufaniem i kreatywnością.
<br>
Eksperymenty te były kończone daniem drużynie specjalnych kart problemowych, z którymi ta musiała się dokładnie zaznajomić. Przy analizie wspomnianych kart w rzeczywistości uczestnicy analizowali własne poczynania nawiązaniu do pięciu głównych kompetencji, co pozwalało im na odniesienie się do pracy, którą codziennie wykonują.